İmamoğlu, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’e teşekkür etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gebze  buluşmasında KİPTAŞ Çınar Evler Projesi’ndeki iş birliği için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gebze mitinginde vatandaşlarla bir araya geldi. Programı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de takip etti. İmamoğlu konuşmasında, İzmit Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği içerisinde gerçekleştirilen Çınar Evler Projesi’nden bahsederek İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

“FATMA BAŞKANA DA AYRIMCILIK YAPILDI”

İmamoğlu, “Bizim belediye başkanlarımız ayrıştırmayla karşı karşıyalar. Burada İzmit Belediye Başkanımız Fatma Hanım aynı şeyi yaşıyor. Bizim işimiz çözüm üretmek. Bizim işimiz icraat yapmak. Bu ülkenin sorunlarını biz çözeriz. Bu sorunları bunlar çözemez, bunların dönemi bitti. Gebze’yi de Kocaeli’yi de İzmit’i de depreme karşı dayanıklı ve güçlü hale getireceğiz. Kentsel dönüşümün en güzel örneğini biz KİPTAŞ ile İzmit Çınar Evler’de sergiledik. KİPTAŞ’ın şehir dışında yaptığı önemli bir sosyal konut projesi. Uyum içerisinde iş ürettik. Kamu kurumları arasında iş birliği olduğunda her şeyi başaracağımızı gösterdik. Konut sayısını sosyal konutlarla dengeli bir şekilde, kiraları düşürecek şekilde yükseltmemiz lazım.  Çınar Evleri 18 ayda bitirip anahtarını teslim ettik. Fatma hanıma iş birliği için teşekkür ediyorum. Kentsel dönüşüm zamana karşı yapılan bir yarıştır. İstanbul’da geliştirdiğimiz modeli Gebze’de de İzmit’te de uygulayacağız” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*