James Gunn’dan DCU güncellemesi: Superman: Legacy yakında çekimlere başlıyor

DC Stüdyoları’nınCEO’su James Gunn, “Superman: Legacy” filminin yakında prodüksiyona gireceğini açıkladı ve DC Evreni’nin (DCU) yola çıktığı günden bir yıl sonra genel durumu hakkında güncellemeler paylaştı. Threads platformunda bir dizi paylaşımda bulunan Gunn, “Tanrılar ve Canavarlar: Bölüm 1” adlı ilk bölümün bazı kısımlarının, mükemmel bir senaryo hazır olduğunda ilerleme felsefesi nedeniyle yer değiştirdiğini itiraf etti. Ancak DCU’nun açılış filmi ve TV şovu olan “Superman: Legacy” ve “Creature Commandos” bu durumdan etkilenmemiş gibi görünüyor.

“Bir yıl önce bugün, [eş CEO] Peter Safran ile ilk kez DC programımızı tanıttık,” diyen Gunn, “Bugün, Superman Legacy’nin prodüksiyona başlamak üzere olduğunu, Creature Commandos’un bölümlerinin bu yıl sonunda yayınlanmak üzere tamamlandığını, önümüzdeki birkaç ay içinde en az iki projenin yola çıkacağını, harika senaryoların gelmeye devam ettiğini ve yeni projelere inanılmaz yeteneklerin bağlandığını söyledi. Hangi iki projenin prodüksiyona yakın olduğu belirsiz, ancak “Supergirl: Woman of Tomorrow” olasılığı yüksek görünüyor çünkü “House of the Dragon” dizisinin oyuncusu Milly Alcock, başrol olarak kadroya katıldı ve şimdilik “Superman: Legacy”de yer alması beklenmiyor.

Bu projelerin orijinal olarak duyurulan listeden olmayabileceği de mümkün. Gunn ve Safran, 31 Ocak 2023’te beş film (“Superman: Legacy”, “The Authority”, “The Brave and the Bold”, “Supergirl: Woman of Tomorrow” ve “Swamp Thing”) ve beş TV şovu (“Creature Commandos”, “Waller”, “Booster Gold”, “Lanterns” ve “Paradise Lost”) duyurdu, ancak Gunn, bunlardan bazılarının programda yer değiştirmiş olabileceğini öne sürdü.

James Gunn’dan DCU güncellemesi: Superman: Legacy yakında çekimlere başlıyor

Gunn, “Bazı şeyler yer değiştirdi: bazı projeler şimdi daha erken, diğerleri daha sonra, ve diğer yeni projeler geliştiriliyor,” dedi. “Başından beri söylediğim gibi, harika bir senaryomuz olduğunda ve başka hiçbir şey olmadığında prodüksiyona koyacağız. Ve şanslıyız ki, bazı harika senaryolar bizi şaşırttı.”

“Creature Commandos”, Amanda Waller’ın canavar mahkumlarından oluşan bir kara operasyonları ekibi oluşturduğu bir animasyon şov olarak, 2024’te DCU’yu başlatacak. Dizide Frank Grillo Rick Flag Sr., David Harbour Eric Frankenstein, Indira Varma The Bride, Maria Bakalova Prenses Ilana Rostovic, Zoe Chao Nina Mazursky, Alan Tudyk Dr. Phosphorus, Sean Gunn Weasel ve G.I. Robot, Steve Agee John Economos ve Anya Chalotra Circe olarak rol alacak.

“Superman: Legacy” ise, 2025’in 11 Temmuz’unda gösterime girmek üzere planlanmış durumda. Hollywood’u 2023’te durma noktasına getiren yazar ve oyuncu grevlerine rağmen tarihinde bir değişiklik olmadı. Film, genç bir Superman’ın Kripton ve Kansas mirasını dengelemeye çalışırken yaşadıkları hikayesini anlatacak, ancak kesinlikle bir köken hikayesi olmayacak.

Filmde Nathan Fillion Green Lantern, Edi Gathegi Mister Terrific, Isabela Merced Hawkgirl, Anthony Carrigan Metamorpho ve María Gabriela The Engineer gibi birçok başka DC karakteri yer alacak. Gunn, bu oyuncuların David Corenswet’ın Superman ve Rachel Brosnahan’ın Lois Lane ile yan karakterler olarak diğer DCU projelerinde de rol alacağını doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir