Bayburtlu iş insanı Resül Kapı, çevresinden temin ettiği bisikletleri Malatya’daki depremzede çocuklara ulaştırdı. Kapı, deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetlerine katıldıktan sonra yardım malzemelerini kamyonetiyle sık sık depremden etkilenen şehirlere götürdü. Arkadaşlarının ve yetkililerin desteğiyle temin ettiği 30 bisikleti kamyonetiyle Malatya’ya götüren Kapı, çocukları sevindirdiğini belirtti. Ayrıca, Kapı bisiklet toplama çalışmalarına devam edeceğini ve diğer depremzede çocuklara da ulaştırmayı planladığını söyledi.